YASSI MAMÜLLER

GALVANİZLİ RULO SAC

Teknik Bilgiler

Galvanizli Rulo sacları DX51D - DX52D - DX53D - S220GD - S250GD - S280GD - S320GD - S350GD kalitelerinde temin edebilmekteyiz.

Kalınlıklar 0.20 - 4.00 mm

Genişlik 800 - 1500 mm

Çinko yüzey kaplama 70 - 600 gr/m2

Kullanım Alanları

Otomotiv, beyaz eşya, elektrik - elektronik, küçük ev aletleri, ıstıma ve soğutma, havalandırma, sandwich panel imalatı, inşaat (PVC destek sacı, açık yapı profili) vb alanlarda Galvanizli Rulo Sac rahatlıkla kullanılabilmektedir.


SOĞUK HADDELENMİŞ RULO SAC (CRC)

Çelik, oda sıcaklığında soğutulduktan sonra soğutma ve / veya sıcak haddeleme işleminin ardından soğuk haddeleme tesislerinde işlenir. Soğuk haddeleme işlemiyle farklı kalite ve ebatlarda saclar elde edilir.

Teknik Bilgiler

Soğuk haddelenmiş ürünleri DC01, DC03, DC04, DC05, DC01 EK, DC04 EK kalitelerinde tedarik edebilmekteyiz.

Kalınlıklar 0.20 - 3.00 mm

Genişlik 800 - 1250 mm

Kullanım Alanları

Soğuk Haddelenmiş Rulo Saclar ağılıklı olarak, otomotiv, mobilya, beyaz eşya, boru & profil, panel radyatör, inşaat & yapı malzemeleri, metal kalıplar, emaye kaplamaya uygun çelikler başta olmak üzere endüstrinin birçok alanında kullanılmaktadır.


SICAK HADDELENMİŞ RULO SAC (HRC)

Çelik, yeniden kristalleşme sıcaklığının üzerinde olduğunda, şekillendirilebilir ve ebatlandırılabilir. Sıcak haddelenmiş sac (çelik)

genellikle üretim esnasında herhangi bir duraksama yaşanmadığı ve yeniden ısıtılmadığı için soğuk haddelenmiş çeliğe göre daha ucuzdur. Çelik soğutulduğunda belli bir oranda küçülür ve böylece nihai ürünün boyutunu ve şeklini soğuk haddelenmiş ürüne göre daha az kontrol eder.

Teknik Bilgiler

S235JR, S235JRC, S235J2, S275JR, S275J2, S355JR, S355J2, S355J0 kalitelerinde tedarik edilebilir.

Kalınlıklar 1.20 - 60.00 mm

Genişlik 800 - 2500 mm

Kullanım Alanları

Sıcak Haddellenmiş Saclar ağırlıklı olarak gemi inşa, enerji nakil hatları, boru ve profil üretimi, inşaat, otoyol bariyer ve levhaları, konteyner ve makina imalat sanayi gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.


ASİTLENMİŞ RULO SAC (HRP)

HRP Rulo ve Paket Sac; sıcak haddelenmiş rulo saclar, haddeleme işlemi sırasında yüzey pürüzlü kalır. Sacın HRP formuna girebilmesi için asitleme

hatlarında sıcak haddelenmiş saclar asitlenir ve böylelikle yüzeyindeki tufal temizlenmiş olur. Daha sonra rulo ve levha olarak kullanıcılara sunulur.

Not: Ürün kullanıcının talebine göre asitleme işleminden sonra yağlanabilir.

Teknik Bilgiler

Kalınlıklar 1.50 - 6.00 mm

Genişlik 800 - 1250 mm

Elektrostatik 0.50 - 3.00 gr/m2 yüzey yağlama

DD11, DD12, DD13, DD14 kalitelerinde tedarik edilebilmektedir.


LEVHA SAC

Sıcak Haddelenmiş Levha Sac; çeliğin yeniden kristalleşme sıcaklığının üstünde olan yüksek bir sıcaklıkta (1700 F ve üzeri) haddeleme işlemi

sonucu elde edilir.

Teknik Bilgiler

S235JR, S235JRC, S235J2, S275JR, S275J2, S355JR, S355J2, S355J0 kalitelerinde tedarik edilebilir.

Kalınlıklar 3.00 - 200.00 mm

Genişlik 1500 - 3000.00 mm

Kullanım Alanları

Sıcak Haddellenmiş Saclar ağırlıklı olarak gemi inşa, enerji nakil hatları, boru ve profil üretimi, inşaat, otoyol bariyer ve levhaları, konteyner ve makina imalat sanayi gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.


BOYALI SAC

Boyalı Sac; soğuk haddelenmiş rulo sacların belli oranlarda galvaniz kaplama yapılmasının ardından polyester içeren boyalarla işleme tabi tutularak

elde edilir. Polyester içerikli poyanın yanı sıra Plastisol, Poliüretan, PUR-PA, Wrinkle, Texture Polyester ve PVDF boya kaliteleri kullanılır. Boyalı Saclar gerek korozyona karşı dayanıklı olması gereksede estetik açıdan daha dekoratif durması sebebiyle tercih edilir. Çeşitli RAL renk kodları arasından kullanıcıların talebine göre üretimi yapılır. Renk ve kalınlık farklılıklarına göre boyalı sac fiyatları değişkenlik gösterir. Boyalı saclar rulo, levha, trapez, oluklu, gofrafjlı, stor, bant gibi çeşitli formlarda piyasada mevcuttur.

Teknik Bilgiler

Kalınlık 0.20 - 1.20 mm

Genişlik 800 - 1250 mm

Kullanım Alanları

Hedef müşteri grupları arasında çatı ve cehpe kaplamacılar, beyaz ve elektronik eşya üreticileri, ambalaj sanayi, dekoratif ürünler, aydınlatma ve otomotiv sektörü yer almaktadır.


BAKLAVALI SAC

Baklavalı Sac; siyah sacın (Sıcak Haddelenmiş Sac) yüzeyinin haddelenerek desen kabartma işleminin yapılmasıyla elde edilir. Baklava deseni Türkiye’de

en çok tercih edilen desenli sac türüdür. Yüzeyindeki baklava desenleri sayesinde sac mukavemeti daha yüksek hale gelir ve sürtünme esnasında

saca güç kazandırır. Bunun yanısıra kullanım alanına göre yüzeydeki tutunmayı arttırır. Baklavalı (Desenli) Saclar birçok alanda kullanılır.

Teknik Bilgiler

Kalınlık 1.5 - 15.00 mm

Genişlik 900 - 2000 mm

Sıcak haddelenmiş sac kaliteleri bu ürün grubu içinde geçerlidir.


GÖZYAŞI DESENLİ SAC

Gözyaşı Desenli Sac; siyah sacın (Sıcak Haddelenmiş Sac) yüzeyinin haddelenerek desen kabartma işleminin yapılmasıyla gözyaşı deseni elde edilir.

Gözyaşı deseni Türkiye’den ziyade Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da daha çok tercih edilen desenli sac türüdür. Yüzeyindeki gözyaşı desenleri sayesinde

sac mukavemeti daha yüksek hale gelir ve sürtünme esnasında saca güç kazandırır. Bunun yanısıra kullanım alanına göre yüzeydeki tutunmayı

arttırır. Gözyaşı Desenli Saclar birçok alanda kullanılır.

Teknik Bilgiler

Kalınlık 1.5 - 15.00 mm

Genişlik 900 - 2000 mm

Sıcak haddelenmiş sac kaliteleri bu ürün grubu içinde geçerlidir.


TRAPEZ SAC

Trapez Sac; galvanizli sac ve boyalı sacdan imal edilir. Bu sac ağırlıklı olarak inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Isı yalıtımsız olarak tek kat trapez saclar

daha çok çatılarda tercih edilmektedir.

Trapez Sac genellikle 886 mm ve 1000 mm olarak müşterinin istediği boylarda imal edilmektedir. Genel olarak müşteriler 0.30 mm ile 0.60 mm arasındaki kalınları tercih ederler. Boyalı trapez saclarda ise kalınlık tercihleri değişmezken genellikle RAL9002 ve RAL3009 renkleri tercih edilmektedir. Yeterli tonaj olması durumunda farklı RAL kodları ile imalat yapılabilir.


SANDWICH PANEL

Yapılarınız için ısı, ses, su yalıtımının yanı sıra yangın ve yük dayanımı da sağlayan sandviç paneller; iç yüz, dış yüz ve yalıtım tabakası olmak üzere

3 katman halinde 1000 mm genişliğinde üretilmektedir. Sac kalınlıkları müşteri isteğine göre 0.25 mm ile 0.50 mm arasında değişmektedir. İçerisindeki poliüretan köpük malzemesi ise standartlarda 40 mm kalınlığa sahip olup müşteri talebine göre 100 mm ye kadar çıkabilmektedir. Hem cephe hem de duvar olarak kullanılan sandwich paneller miktar yeterli ise istenilen boylarda üretilebilir. Standart renk RAL9002 olup miktara göre farklı RAL kodu ile üretim yapılabilmektedir.